Menya Kryesore

Kyqu


XF Guestbook

Shkruaj Librin

Libri ka 789 mesazhe

2792006/6/25 I wish could hold you......
Lule   Dergoi email %sVisito faqen

ALBANIAI wish I could hold you
Real tight in my arms
I'd hug and kiss you
And protect you from harm
I'd be your angel,
Your shinning bright star
I'd be that cream that takes away scars.
You'd be my prince
And I will be your princess
I'd promise to love you
With a love so intense
I'd cure all your bruises
And wipe away those tears
You'd tell me you love me
And get rid of my fears.
You'd promise to hold me,
Keep me safe and warm
You'd promise to sure me
And heal this soul that has been torn.


2782006/6/25 When we first meet
Lule   Dergoi email %sVisito faqen

ALBANIAWhen we first met i cannot forget the way i felt for you.
Even then my heart wanted to beat for two all because i loved you.
Your so nice to me, you make me feel free, I've never felt like this before.
I want us to be as happy as can be and hopefully one day you will see just how much you mean to me.
I love you honey i wish you could see even though at times you does not belive me.
Although in the end with you my heart will mend as for you I'd give up everything.
Bani I love you and i wanna spend my life with you!!


2772006/6/25 U are my true Love, I Love You
Lule   Dergoi email %sVisito faqen

ALBANIAHere we are together,
on this our special day,
I love you more than ever,
I love you more than I can say.

We've stayed together,
distance couldn't keep us apart,
joined together by love,
joined together at the heart.

I don't care what others may think,
I know now you are the only one,
you are my evening moonlight,
you are my morning sun.

I love you for who you are,
and not for what you've got.
I love you. Full stop.
No matter what.

I just want you to know,
(and pride does come before a fall),
that I love you now and for always,
and I know that our love will conquer all.


2762006/6/25 I Love You
Lule   Dergoi email %sVisito faqen

ALBANIAOne mind, one heart, one thought...
together alike.

Yet always the self, the self rules...Beauty

Your lips, your eyes, your soul
Are like a work of art,
The most creative thing of all
Is your beautiful heart.

If you were a painting,
No colours could express
The beauty deep inside you,
A rainbow, nothing less.

If you were a sculpture
The clay could hardly make
Your figure of an angel
Without one mistake.

If you were a euphony
No choir could really sing
All the beautiful music
Your eyes could possibly bring


We are individuals with separate feelings
and separate personalities, whose unqualified
love for each other makes us join as one.

As we work to make each other become a stronger
individual, we can only become stronger together.
Our lives are enriched as we watch each other grow in God.

We come together to share our strengths, our weakness,
our hopes, and our knowledge.

We come together to share our love, our lives,
and our future.

Two mind, two hearts, two thoghts
the self...... two selves.....in tandem,linked
merged.. understanding alike, diferent, together, apart.


We are always two, but we will always be one.

I love you Bani and respect all that you are.

I embrace all that is yours with all that I am.


2752006/6/24 I WILL JUST SAY THAT I MISS YOU
hona   Dergoi email %s

ANGOLAWhen you are sad I will dry your tears
When you are scared I will comfort your fears
When you need love, my heart I will share
When you are sick, I will be there and care

You will feel my love when ever we are apart
Knowing that nothing can change my heart
When you are worried, I will give you hope
When you are confused or tense, I will help you cope

When you are lost, and can\'t see the light
My love will be the star, shining so bright
This is for you, one that I keep till the end
For you are my life and friend

These words which express my feelings, speak of my love for you
From my lips these words spoken, will always be true
I have been blessed, with your hand in mine
Both of our hearts will never unwind

Nga ti pres
buzen te ma ofrosh
nga ti pres
zemren te ma dhurosh

Nga ti pres
fjalen shum te dua
ateher je i imi
dhe kurre nuk kam per te te harruar

Di sa here ne ender trupin te kam puthur,
Mengjesi me ka gjetur per ty duke u lutur,
Do te kisha jetuar lumturin e kesaj bote,
Vec ta di a jam endra jote?!

Desha vec nje pershendetje te heshtur ne naten me shi,
Nje perqafim te ngroht aty ku sna sheh njeri,
Nje puthje te embel nje lutje per mua,
Nje enderr te cmendur me klithmat e tua....

aty ne krahet e tua do doja te vdisja,
ne buzet e tua do doja te humbisja
ne zemren tende do flija e qete
prania jote i dashur, me shume me jep jete!

IKE U LARGOVE
ASNJE SMS NUK ME SHKROVE
JAM MBYLLUR NE VETEMI
NGA ASKUSH NUK DUA SHOQERI
ZEMRA IME S\'ESHTE PATATE
QE GRIHET E HAHET BRENDA NJE NATE
POR NJE SHTYLL BETONI
KUR E PREK TE ZE TENSIONI

2742006/6/24 shka ish kjo dashuri
valoni   Dergoi email %sVisito faqen

ALBANIAmos vuaj kot
por duaje ate
qe per ty derdh lot
Kur te ndihehs vetem
dhe te mos kesh qetesi
vere doren ne zemer
per mua pak mendo
ulu prane dritares dhe henen shiko
ateher une nga larg do et ndiej
se vertet me do
ateher tek dritarja do vrapoj
ngre koken dhe henen shikoj
dhe atje larg ne qiell ne largesi
do te bashkohen shikimet tona
plot dashuri


2732006/6/24 Nje nate acari me kujtimin per TY...
Lem-Kercova   Dergoi email %sVisito faqen

SWITZERLAND

Administrator


Po te shkruaj kete nate te vone sepse as acari prej -3 i temperatures ........ ime nuk me detyron tete harroj...po te pres akoma shpirt sepse nuk ma tha fare nje nate te mire....gjumi nuk do tme ze sepse po me mungon urata e nje nate.
Shpirt, le te kujtoj kete nate e te puthi ngadal atje ku shpirti yt deshiron, po ta dhuroj ate lulen me nje flete qe do ta ujitesh ti sonte ne menyre qe mos te vyshket. Zemer mos te zevte gjumi sepse mua veq ma more at gjum qe pata!. Behu kureshtare e kesaj nate dhe thuaji vehtes se ........ po e kujton nje shpirt te njome qe po din mire ta pushtoj ,e ti dhuroj dashurise ate qe ajo deshiron. Loqka ime, edhe yjet sonte kan tretur, ata sikur kan kuptuar se ti sonte nuk do jesh me prane dritares sime, ama kuptoje nje porosi se une po e dergoj nje dallendyshe me nje porosi:......
- Leta prekin gjumin tende,dhe shpirtin tend, sepse ..... sonte do te perjetoj sa jeta e tij kupton e deshiron deshira e shpirtit tim...flej e qete e mere aromen time, fute nen jastukun tend dhe shijoje kure zemra jote deshiron...
Kujtimi im po mbetesh per jete e mot. Une sonte do te iki per tu kthyer neser ne shpirtin tend.
Merma aromen e mire dhe shijoje njeher por mos e le te tretet sepse ajo nuk guxon te humb..!
Le te ikim kete nate sikur muzgu qe kerkon shpetimin, sikur foleja qe kerkon shtratin, sikur zemra qe deshiron ritmin sepse ne do te jemi te dy tok pergjithmone.
Zemra ime, kujtoje shpirtin tim sepse jeta ime po venitet bashk me shpirtin tend.
te dashuron i shtrenjeti i shpirtit tend...eja e ta begatojme
kete nate...!


2722006/6/24 Kush ta fali bukurine
Lem-Kercova   Dergoi email %sVisito faqen

SWITZERLAND

Administrator


Kush ta fali bukurine
Qe t'e me trerosh te zine!

Kur te pashe per te vluar,
Pellumbeshe pende-shkruar,
Bubu!plumb ne kraharuar,
Plumb qe vret dyke gjemuar!

Mbledhur shoqet me nje qoshe,
Dic, m'ju flisje,dic m'ju thoshe,
Dushe-e-llere-e-gji-bardhoshe.

Pa me syckezat e tua,
Sy-geshtenj!c'me fole mua.

Leshrave t'ju binte hija,
Yll i ndezur me shkendija,
Ndezur mun ne mes ne balle,
Te me vesh ne dhe te gjalle.


2712006/6/24 Dashuria ime
Lem-Kercova   Dergoi email %sVisito faqen

SWITZERLAND

Administrator


Koha eshte te duhemi te kesh besim ne mua kur te them: Trime,
te kem besim ne ty kur me tha: Trim.
Por koken time kryenece shume kurthe ngrite,
shume e pushket mbushi babai yt, fisi yt,
nje mije e nje te zeza kurdise ku do ma zije priten.
E nen kulm banonim,
nga frengjia me drite me peshove,
me dite lexoja Shekspirin ne hijen e Kulles,
se mos do te takoj te kroni i shpresave.
Ma ruaj syrin, dashuria ime,
ma ruaj shpinen nga dielli, nga acari!
Kam frike se ma therin syrin cubat e territ,
kam frike se me vrasin pas shpine te pabeset.
Dashuria ime, ma zgjat doren ta kapercejme kete
uje te madh, i huaj s'jam as vij nga toke e vdekshme.
Ne fund te livadhit te kositur a po sheh:
ai kali i bardhe eshte yni e tash pergjithmone.
Me shikon drejt ne sy, leri zenkat, fjalet, sharjet,
Une do te te sjell Lulen nga zemnra e Bjeshkes,
do ta ndez llamben ne Kulle,
do ta hedh faren ne token e re.
Na iku jeta, trime, s'menduam pak me shum edhe per vete,
Koha eshte te bashkohemi dhe te duhemi.


2702006/6/24 Afrohu
Lem-Kercova   Dergoi email %sVisito faqen

SWITZERLAND

Administrator

« 1 ... 49 50 51 (52) 53 54 55 ... 79 »